Najpopularniejsze rodzaje róż

Jednym z najpiękniejszych kwiatów, jakie można hodować w swoich ogrodach, są róże. Roślina ta jest znana ogrodnikom i osobom lubiącym kwiaty od setek lat. Na rynku znaleźć można bardzo wiele różnych odmian róży, które różnią się barwami, kształtem, zapachem i wieloma innymi najważniejszymi cechami. Kiedyś głównie można było je znaleźć w ogrodach królewskich, przy świątyniach, jak również były przeznaczone dla najpiękniejszych kobiet. Obecnie róże są o wiele popularniejsze i znajdują się w ogrodach, parkach czy też przy ulicach.

Najważniejsze odmiany róży

Róże wielkokwiatowe – są to róże najczęściej hodowane w naszych ogrodach. Kwiaty tych odmian róży są duże, pełne, osadzone pojedyncze na pędzie oraz posiadają bardzo ładną budowę pąka. Na rynku znaleźć można znaleźć odmiany jednobarwne, jak również dwubarwne. Ta odmiana kwiatów doskonale sprawdzi się zarówno jako kwiaty cięte, jak również do każdego ogrodu.

Róże wielokwiatowe – w tej odmianie róży kwiaty są mniejsze niż w przypadku odmiany wielkokwiatowej, a same kwiaty są zebrane w kwiatostany. Odmiany te charakteryzują się bardzo intensywnym zapachem i doskonale powtarzają kwitnienie. Doskonale sprawdzają się w przypadku ogrodów przydomowych, czy też na terenach zielonych na terenie miasta.

Róże okrywkowe – charakteryzują się szybkim rozrostem i możliwością pokrywania gruntu. Grunt pokrywany jest dzięki pokrywanym pędom, jak również przez odrosty korzeniowe. Cechują się ozdobnymi kolcami, kwiatami oraz liśćmi. Warto pamiętać, że nie wymagają dużej pielęgnacji i są odporne na mróz i choroby. Zwykle stosowane są w ogrodach przydomowych czy też publicznych terenach zielonych.

Róże czepne – jest to odmiana, która jest jedną z najszybciej rosnących odmian, dostępnych na rynku. Trzeba pamiętać, że wymagają podpór i podwiązywania do zapewnienia im odpowiedniej stabilności. Na rynku dostępne są róże sztywnołodygowe oraz wiotkołodygowe. Zastosować można je w każdym ogrodzie, o ile zapewni im się odpowiednie podpory.

Innymi rodzajami róży, które dostępne są na rynku, są parkowe i pienne. Niezależnie jakie róże się będzie uprawiać w swoim ogrodzie to z całą pewnością, będą one ładnie pachnieć i pięknie wyglądać. Warto się nimi zainteresować.

Klein

Cześć, jestem Klein i prowadzę swoją stajnię. To mój sposób na życie. Zapraszam ;)