Róże zachwycają nie tylko w ogrodach

Ogrody, zwłaszcza wiosną i w lecie zachwycają zróżnicowaną roślinnością. Wśród wielu gatunków kwiatów i krzewów, łatwo wymienić te, które są szczególnie piękne. Roślinność wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego, żeby móc zadbać o ogród niezbędne jest posiadanie, chociaż podstawowej wiedzy na temat sadzenia, przycinania i podlewania kwiatów. Królową ogrodów jest róża. Dla wielu jest pospolitym kwiatem, ale każdy, kto tak sądzi, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele jest jej odmian, kolorów oraz gatunków.

Popularne róże ogrodowe

To niezwykle popularne kwiaty, ale nie sposób poznać wszystkich ich gatunków, ponieważ jest ich tysiące i cały czas pojawiają się nowe. Dzielą się na grupy, zapewne dlatego, by łatwiej było odnaleźć się w tym różanym świecie. Są pogrupowane na podstawie budowy kwiatów oraz siły, jaką wykazują podczas wzrostu. Gatunkiem typowym dla ogrodów są róże ogrodowe. Z kolei hodowla róż skupia się przede wszystkim na odmianach wielokwiatowych i piennych.

Zachwycające róże wielokwiatowe

To najpiękniejsza odmiana róż. Charakteryzują się one dużymi, regularnymi płatkami. To właśnie ta odmiana wykorzystywana jest najczęściej podczas tworzenia ślubnych bukietów. Nie jest tak często spotykana w ogrodach, jak róża ogrodowa, ale z całą pewnością można ją znaleźć w każdej kwiaciarni. Łodygi tych róż są grube i pokryte kolcami, kwiat, gdy już rozkwitnie, zachwyca swoim pięknem.

Wytworne róże pienne

To ciekawa odmiana róż. Ich nazwa wzięła się z tego, że szczepi się je na pniu innej rośliny. Można je zobaczyć najczęściej przed pałacami i w zadbanych parkach. Są niewielkie, ale wytworne. W końcowej fazie wzrostu przybierają postać małego drzewka, a kwiaty, które się na nim pojawiają, mają bardzo intensywny, różany zapach.

Róże lubią słońce

Są to bardzo wymagające rośliny. Mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, bo zwykło się je widywać na co dzień, ale rosną tylko w dobrze nasłonecznionych miejscach. Nie lubią wiatru, zwłaszcza zimnego, więc warto je przed nim chronić, żeby w okresie kwitnienia móc je podziwiać.

Klein

Cześć, jestem Klein i prowadzę swoją stajnię. To mój sposób na życie. Zapraszam ;)